A kombinációs hálózatokat alkotó kapuk, INVERTEREK jelkésleltetése egy különleges jelenséget okoz: a hazárdot. 3 fajtája van: statikus, dinamikus és funkcionális hazárd.
 

 
    Statikus hazárdnak nevezzük azt a jelenséget, ha egy kétszintes logikai hálózat bemenetén egy változó jelet vált, s annak ellenére, hogy mindkét értékhez azonos kimeneti érték tartozik, a jelváltás hatására mégis fellép egy rövid idejű hamis kimeneti érték. A statikus hazárd oka az, hogy a bemeneti változó értékváltásakor két alsó szinten lévő kapu szerepet cserél, s e szerepcsere közben rövid időre egyik sem állít elő 1-et – így a kimeneti VAGY kapu egy rövid 0-át fog kiküldeni. Hazárdot csak olyan bemeneti kombinációk okozhatnak, melyek szomszédosak és ez a szomszédosság nincs kihasználva a függvény megvalósításakor.

A minterm-táblán az ilyen mintermek egymás mellett vannak (hiszen szomszédosak), mindkettőben 1 áll, nincsenek tömbbel lefedve (mert a legegyszerűbb alak szerint valósult meg a függvény, hálózat). A következő ábrán a minterm-táblára már berajzoltuk ezt a hiányzó (hazárdmentesítő) harmadik tömböt is. Ezzel a hálózatban megszüntettük a hazárdot. A Quine – Mc Cluskey egyszerűsítés során is elérhető a hazárdmentes megoldás sőt, egyszerűbb, mint a legegyszerűbb alak. Ugyanis ha a prím implikánsok közül nem válogatunk, ha mindet felhasználjuk, az eredmény hazárdmentes lesz.

Egyes esetekben olyan igény is felmerül, hogy a nem szomszédos, de egy kimenetet előállító bemeneti kombinációk váltása közben is folyamatos legyen a kimeneten az 1 érték. A nem szomszédos, 1-t előállító bemeneti kombinációk váltása közben kialakuló átmeneti 0 a funkcionális hazárd. Ennek a megszűntetése már sokkal körülményesebb, ezért többnyire ezzel nem is foglalkozunk.

A kombinációs hálózatokban, egy másik hazárd típus is előfordul, a dinamikus hazárd. A dinamikus hazárd, csak három vagy többszintű kapuhálózatokban alakulhat ki, és azokban is csak akkor, ha a hálózatnak van kétszintes, hazárdos részlete. A dinamikus hazárd úgy jelentkezik, hogy amikor a hálózat egy bemenő jelének szintváltása a kimeneten szintváltást idéz elő, a kimeneten a szintváltás többszörös átmenet után jön csak létre. A dinamikus hazárd elleni védekezés egysze– meg kell szüntetni a hazárdot a belső, kétszintes részletben.

Van egy egészen más területen kialakuló jelenség, amelyik mégis rokon a dinamikus hazárddal, annyira, hogy sokszor ezt is dinamikus hazárdként emlegetik – ez az elektromechanikus érintkezők pergéséből származó jelváltás sorozat. A hazárdmentesítés többlet kapuk beépítését jelenti, tehát többletköltséggel jár. Minden feladatnál elemezni kell, hogy lehet-e a legolcsóbb, legegyszerűbb – esetleg hazárdos – megoldásokat alkalmazni vagy hazárdmentes működésre van szükség.